PUBLIKACJA

Projektowanie efektywnych i niezawodnych rozwiązań online wymaga wykorzystania zaawansowanych narzędzi. “The Clojure Workshop” pozwala samodzielnie dotknąć zagadnień programowania funkcyjnego i doświadczyć pierwszych wyzwań współbieżności.

TYTUŁ: The Clojure Workshop: A New, Interactive Approach to Learning Clojure
AUTOR: Joseph Fahey, Thomas Haratyk, Scott McCaughie, Yehonathan Sharvit, Konrad Szydlo
WYDAWCAPackt Publishing Ltd.styczeń 2020

Samouczek dla programistów, którzy spotykają się z wyzwaniami aplikacji rozproszonych po raz pierwszy i szukają sposobu na zwiększenie skuteczności i produktywności swojej pracy.

Książka wspiera rozwój umiejętności praktycznych programowania funkcyjnego w Clojure, wspomagających tworzenie czystego, wysokiej jakości kodu oprogramowania, którego priorytetami są współbieżność i interoperacyjność z Java Virtual Machine.

Zamieszczone ćwiczenia odwzorowują podstawowe problemy, jakie na codzień obserwuje się w procesie projektowania i budowania zaawansowanego oprogramowania online. Wiedza o wspólnych wzorcach projektowych Clojure, najlepszych praktykach, sposobie przygotowania infrastruktury testowej Clojure czy wykorzystaniu specyficznych bibliotek do tworzenia aplikacji internetowych pozwoli otwartym na rozwój deweloperom zrobić solidny krok w kierunku świata programowania funkcyjnego.

Konrad Szydło jest Architektem Systemów w Retailic. Jest również autorem publikacji dla bardziej zaawansowanych programstów: ‘Hands-On Reactive Programming with Clojure: Create asynchronous, event-based, and concurrent applications, 2nd Edition’.

 

Więcej o ‘Reactive Programming with Clojure’